Ndryshimi mes inspektimeve të "The Incredibles"

2 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Tetor → tetor, Nëntor → nëntor duke përdorur AWB
(përmirësime teknike, zëvendësova: Tetor → tetor, Nëntor → nëntor duke përdorur AWB)
 
| studio = [[Walt Disney]] <br/> Pixar Animation Studios
| shpërndarësi =
| data e lëshimit = 27 Tetortetor 2004 <br/> {{USA}} <br/> 5 Nëntornëntor 2004 <br/> Londër
| zgjatja = 115 minuta
| shteti = {{USA}}
 
== Komplota ==
"Fantastikët" -me humans të superfuqive-janë të detyruar në programet civile zhvendosjes pas përballet me disa padi nga dëmtimi periferik të shkaktuar nga aktivitetet e tyre në luftën kundër krimit. Pesëmbëdhjetë vjet pas zhvendosjes, Bob dhe Helen Parr, ish z Incredible dhe Elastigirl, dhe fëmijët e tyre Violet, dash, dhe Jack-Jack jetojnë si një familje periferike. Bob është i pakënaqur me jetën periferike dhe punën e tij të bardhë me jakë dhe longs për ditët e lavdisë.
 
Në disa netë, Bob dhe shoku i tij i vjetër Luci mirë, dikur Frozone, kryejnë punë Vigilante, Unbeknownst Helen. Një ditë, mbikëqyrësi i tij refuzon të le të ndaluar një plaçkitje dhe Bob plagos atë, duke rezultuar në të humbur punën e tij. Kthimi në shtëpi, Bob gjen një mesazh nga një grua me emrin Mirage, që i bind atë për të bërë z Incredible përsëri dhe i jep atij një mision për të shkatërruar një robot mosfunksionimi quajtur Omnidroid premtuar një shpërblim të konsiderueshëm. Duke arritur në Nomanisan Island, Bob është në gjendje për të mposhtur robot duke tricking atë në shkëlqyer jashtë burimin e vet të energjisë. Bob është rejuvenated duke qenë në gjendje të përdorë pushtetin e tij të lirë, duke përmirësuar qëndrimin e tij dhe marrëdhëniet me familjen e tij, dhe ai fillon trajnim rigoroz, ndërsa duke pritur për më shumë punë nga Mirage. Zbulimi i një lot të freskët në kostumin e tij, Bob viziton kostum Superhero projektuesi Edna Mode që vendos për të bërë atë dhe kostume e tij gjithë familjen, Unbeknownst Helen dhe fëmijët. Duke lënë për Nomanisan edhe një herë, Bob zbulon se Mirage është duke punuar për Buddy Pisha, një ish-tifoz të përjashtuar nga z Incredible dhe tani identifikon si super-horr Syndrome. Pas dredhuar vdekjen e tij, Bob sneaks në bazë Sindromi dhe gjen kompjuterin Sindromi-së.
 
Prej saj, Bob zbulon Sindromi vrarë superheroes të panumërta në pension me prototipa mëparshme Omnidroid për të përmirësuar dizajnin e saj. Ndërkohë, Helen viziton Edna, e gjen se çfarë Bob ka qenë deri në, dhe aktivizon një fener që shkon në shtëpi për ta gjetur atë, pa dashje duke shkaktuar Bob për të zbuluar dhe kapur. Helen huazon një avion për të kryesuar për Nomanisan, por gjen Violet dhe Dash kanë stowed larg veshur me kostumet e tyre, duke lënë Jack-Jack në kujdesin e një Babysitter adoleshente. Sindromi mbledh radio transmetimet e Helen dhe shkatërron jet, por Helen së bashku me fëmijët të mbijetojë dhe të bëjë atë në ishull, edhe pse Bob mendon se ata janë të vdekur. Helen vazhdon me bazë për të gjetur Bob, duke zbuluar synimet Sindromi-së për të dërguar Omnidroid të Metroville në një raketë. Më vonë, Mirage, i shqetësuar nga Sindromi-së që ka rrezikuar jetën e saj në kanë të bëjnë me një përpjekje të ikjes nga z Incredible, liron Bob dhe informon atë se familja e tij është i gjallë. Helen duket dhe gara off me Bob për të gjetur fëmijët kur ata janë ndotur me sigurinë. Dash dhe Violet përdorin pushtetin e tyre për të shpëtuar rrëmbyesit e tyre dhe janë bashkuar me prindërit e tyre, vetëm për të kapur nga Sindromi. Sindromi zbulon se ka ndërmend të përsosur Omnidroid dhe humbjen e saj në publik në Metroville ndërsa manipulimin kontrollet e saj që të bëhet një hero veten, dhe pastaj i shesin shpikjet e tij, në mënyrë të gjithë do të bëhen në mënyrë të barabartë "super", duke e bërë term i pakuptimtë.
 
Pas ekzaltohej, ai niset për në iniciojë planin e tij. Me ndihmën Mirage-së, ikjes PARRS, dhe të përdorin një furgon të sigurisë dhe një përforcues raketë për të ndjekur Sindromi. Në Metroville, Omnidroid dëshmon të jetë shumë inteligjent, dhe knocks largët që kontrollon atë nga zotërim të sindromës së, trokasin atë pa ndjenja dhe të inatosur nëpër qytet. Ekipi PARRS Luci deri për të luftuar robot, derisa Bob përdor telekomandë Sindromi-së dhe një nga darë shkëputi Omnidroid-së për të hedhur në një vrimë përmes Omnidroid, përsëri marramendës jashtë burimin e vet të energjisë, duke e shkatërruar atë. Pas kthimit në shtëpi, të PARRS gjeni Sindromi ka marrë Jack-Jack dhe ka për qëllim për të rritur atë si ndihmës të tij për të kërkuar hakmarrje për familjen. Si Sindromi përpiqet për të shpëtuar të jet e tij, superfuqitë vetë Jack-Jack Morphing fillojnë për të manifestuar, cila distracts Sindromi, duke shkaktuar atë të heqë fëmijën. Si Jack-Jack bie, Helen ka Bob hedhin atë përpjetë për të kapur fëmijën, dhe si Sindromi crawls në jet hovering tij, Bob hedh makinën e tij në jet, trokitur Sindromi në konsum e jet s. Kep Sindromi i merr kapur në rrotullues blades tifoz të motorit, i cili sucks atë në. Shpërthen jet dhe shkatërron shtëpinë e Parr-së, por aftësia Violet së mburoja mbron familjen. Tre muaj më vonë, PARRS kanë përshtatet në jetën normale, por qyteti është sulmuar nga një shejtan i quajtur Underminer. Familja Dons veshjet e tyre superhero, përgatitur për t'u përballur me kërcënim të ri.
 
{{Pixar}}
 
{{film-cung}}
 
[[Kategoria:Filma|Incredibles]]
[[Kategoria:Filma 2004]]
[[Kategoria:Pixar]]
 
 
{{film-cung}}
37.617

edits