Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Arubas"

përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars duke përdorur AWB
v (Reverted to revision 1322127 by Addbot on 2013-04-04T15:19:54Z)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Mars → mars duke përdorur AWB)
 
[[Skeda:Flag of Aruba.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Arubas]]
 
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Aruba]]s''' ([[Skeda:FIAV 110000.svg|23px]]) u adoptua më [[18 Marsmars]], [[1976]]. Dizajni përbëhet nga një fushë me dritë (e quajtur "[[Larkspur]]" ose e kaltër e "[[Kombet e Bashkuara|O.K.B]]-së"), dy vija të çelëta paralele të verdha në gjysmën e poshtme, dhe një yll katër-majësh i kuq ("e kuqe e [[Flamuri i Unionit|Flamurit të Unionit]]") në qosh.
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Aruba]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|Aruba]]
[[Kategoria:Arubë]]
 
 
{{flam-cung}}
37.617

edits