Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Grenadës"

përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Reverted to revision 1321811 by Addbot on 2013-04-04T15:11:44Z)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt duke përdorur AWB)
[[Skeda:Flag of Grenada.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Grenadës]]
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Granadë]]s''' u adoptua pas pavarsisë së vendit nga [[Britania e Madhe]], më [[7 Shkurtshkurt]] [[1974]]. Gjashtë yjet në vijën e kuqe simbolizojnë gjashtë njësitë administrative të [[Grenadë]]s, apo siç njihen me emrin "parish", kurse ylli në mes i rrethuar nga një disk i kuq, simbolizon kryeqytetin, [[Saint George's, Grenada|Saint George's]].
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Grenada]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|G]]
[[Kategoria:Grenadë]]
 
 
{{flam-cung}}
37.617

edits