Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Hondurasit"

përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar duke përdorur AWB
v (Reverted to revision 1321804 by Addbot on 2013-04-04T15:11:37Z)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar duke përdorur AWB)
[[Skeda:Flag of Honduras.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Hondurasit]]
 
'''Flamuri kombëtar i [[Hondurasi]]t''' u adoptua më [[9 Janarjanar]], [[1866]], duke u bazuar në flamurin e [[Republika Federale e Amerikës Qendrore|Republikës Federale të Amerikës Qendrore]].
 
Më [[1823]] [[Hondurasi]] u bashkua me "Krahinat e Bashkuara të Amerikës Qendrore" dhe e adoptoi flamurin e tyre. Më [[1866]] ai u ndryshua; pesë yje të kaltra u vendosën qendër për të simbolizuar pesë krahinat origjinale Amerikane qendrore.
* [[Hondurasi]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|Hondurasi]]
[[Kategoria:Hondurasi]]
 
 
{{flam-cung}}
37.617

edits