Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Luksemburgut"

përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor duke përdorur AWB
v (Reverted to revision 1321641 by Addbot on 2013-04-04T15:06:31Z)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor duke përdorur AWB)
 
[[Skeda:Flag of Luxembourg.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Luksemburgut]]
'''Flamuri i [[Luksemburgu]]t''' përbëhet nga tri vija horizontale, e kuqe, e bardhë, e kaltër dhe mund të jetë në proporcionet 1:2 ose 3:5. Së pari është përdorur mes viteve [[1845]] dhe [[1848]] ndërsa u adoptua zyrtarisht më [[23 Qershorqershor]] [[1972]].
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Luksemburgu]]
 
{{flam-cung}}
{{Evropa-flam}}
 
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Evropës|L]]
[[Kategoria:Luksemburg]]
 
 
{{flam-cung}}
37.617

edits