Ndryshimi mes inspektimeve të "Flamuri i Nikaraguas"

përmirësime teknike, zëvendësova: Gusht → gusht duke përdorur AWB
v (Reverted to revision 1321808 by Addbot on 2013-04-04T15:11:41Z)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Gusht → gusht duke përdorur AWB)
 
[[Skeda:Flag of Nicaragua.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Nikaraguas]]
'''Flamuri i [[Nikaragua]]s''' u adoptuan më [[27 Gushtgusht]], [[1971]]. Ai bazohet në flamurin e [[Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore|flamurin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Qendrore]] dhe ishte inspiruar nga [[Flamuri i Argjentinës]]
 
== Shih dhe këtë ==
* [[Nikaragua]]
 
{{flam-cung}}
{{AmerVeri-flam}}
 
[[Kategoria:Flamujt e shteteve të Amerikës Veriore|Nikaragua]]
[[Kategoria:Nikaragua]]
 
 
{{flam-cung}}
37.617

edits