Ndryshimi mes inspektimeve të "Kimia organike"

No change in size ,  4 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Nëntor → nëntor duke përdorur AWB
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Nëntor → nëntor duke përdorur AWB)
{{pa referenca|16 Nëntornëntor 2009}}
'''Kimia organike''' është degë e kimisë, qe studion komponimet e karbonit.Ne komponimet organike te karbonit bëjnë pjesë jo vetëm ato komponime që gjenden ne botën e gjallë, por edhe ato komponime qe perfitohen me reaksionet e komponimeve inorganike në ato organike)dhe përfitimi i amoaniakut nga metani(shëndrrimi i konponimeve organike në ato inorganike).
 
37.617

edits