Dallime mes rishikimeve të "Kristo Luarasi"

11 bytes removed ,  5 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Nëntor → nëntor (2), Dhjetor → dhjetor duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Letra e parë e kategorisë është e vogël using AWB)
(përmirësime teknike, zëvendësova: Nëntor → nëntor (2), Dhjetor → dhjetor duke përdorur AWB)
'''Kristo Luarasi''' ([[Luaras]], [[15 Dhjetor|15 dhjetor]] [[1875]] - [[Tiranë]], [[8 korrik]] [[1934]]) ose ''Kristo Papa Stefan Kici'' qe botues dhe veprimtar i çështjes shqiptare.
 
== Jeta ==
 
== Mirënjohje ==
* Nëntornëntor 1962, dekoratë me Urdhërin për Veprimtari Patriotike të Klasit të II-të, ndërsa të shoqes po të njëjtin por të Klasit të III-të<ref name=":0" />.
* Nëntornëntor 1992 u dekorua sërish me Urdhërin për Veprimtari Patriotike te Klasit të I-rë.
* Emrin e tij e mban sot në qytetin e Tiranës një rrugë.
* Në vitin 2011 iu dha titulli Qytetar Nderi i qytetit te [[Ersekë]]s.
37.617

edits