Dallime mes rishikimeve të "Lawrence Krauss"

No change in size ,  4 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj, Shtator → shtator duke përdorur AWB
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj, Shtator → shtator duke përdorur AWB)
 
| image = Krauss.JPG
| image_size = 220px
| alt = Krauss në Universitetin Kombëtar të Australisë, Shtatorshtator 2010
| caption =
| birth_date = {{Ditëlindja dhe mosha|27|5|1954}}
| spouse = Katherine Kelley (1980-2010)
}}
'''Lawrence Maxwell Krauss''' (i lindur më [[27 Majmaj]] [[1954]]) është [[Fizika teorike|fizikan teorik]], [[Kozmologjia|kozmolog]], dhe profesor [[Kanadaja|kanadezo]]-[[Shtetet e Bashkuara të Amerikës|amerikan]] i fizikës. Ai është profesor themelues i School of Earth dhe Space Exploration, dhe drejtori i [[Origins Project]] në Arizona State University. Krauss është autori i disa librave best-seller, duke përfshirë ''[[The Physics of Star Trek]]'' (Fizika e Star Trek) dhe ''[[A Universe from Nothing]]'' (Një Univers nga Asgjë). Ai është përkrahës i [[Skepticizmi shkencor|skepticizmit shkencor]], [[Edukimi shkencor|edukimit shkencor]], dhe [[Shkenca e moralit|shkencës së moralit]].
 
==Librat==
37.617

edits