Ndryshimi mes inspektimeve të "OLIM"

14 bytes added ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator duke përdorur AWB
v
(përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator duke përdorur AWB)
 
* 2005 - kompania çertifikohet sipas Sistemet te Menaxhimit te Cilesisë ISO 9001 : 2000 dhe HACCP.
* 2005 - mbyllet cikli i prodhimit, starton punën reparti i presimit dhe i ekstraksionit
 
 
== Profili ==
 
Ndodhet në Gjokaj, Tiranë, 15  km larg qendrës së Tiranës, 7  km larg aeroportit ndërkombëtar të Rinasit dhe 20  km larg portit më të madh të Shqipërisë, portit të Durrësit.
Kompania “Olim” është anëtare e [[AM Group]], që aktualisht përfaqëson në Shqipëri, një nga kompanitë më të mëdha të industrisë së lehtë dhe ushqimore. “Olim” ka nisur aktivitetin e saj në Shtatorshtator 2000 dhe aktualisht ka një kapacitet rafinimi 120 ton vaj luledielli në ditë.
Fabrika përbëhet nga këto njësi:
*Sillosët e magazinimit të lëndës së parë (farës së lulediellit) me një kapacitet 10.000 ton. Sillosët janë prodhuar në Sh.B.A. nga G.S.I. – Grain System International;
37.617

edits