Dallime mes rishikimeve të "P. T. Barnum"

→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill, Korrik → korrik duke përdorur AWB
v (Roboti: Duke korrigjuar ridrejtimet)
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Prill → prill, Korrik → korrik duke përdorur AWB)
 
[[Skeda:Phineas Taylor Barnum portrait.jpg|200px|thumb]]
 
'''Phineas Taylor Barnum''' ([[Konektikati|Connecticut]], [[5 Korrikkorrik]] [[1810]] - [[Konektikati|Connecticut]], [[7 Prillprill]] [[1891]]) ishte biznismen dhe cirkut artist amerikan.
 
Ai ishte një nga themeluesit e "''Ringling Brothers and Barnum & Bailey''" cirkut.
 
{{biografi-cung}}
 
[[Kategoria:Biznesmenë amerikanë]]
[[Kategoria:Lindje 1810]]
[[Kategoria:Vdekje 1891]]
 
 
{{biografi-cung}}
37.617

edits