Hape menynë kryesore

Changes

No change in size ,  2 vjet më parë
→‎Klima: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar duke përdorur AWB
 
==Klima==
Në Gaza, stina e pranverës arrinë në muajin mars-prill, korriku dhe gushti janë muaj më të nxehta. Janarijanari është muaji më i ftohtë me temperaturë 7 °C.
 
==Demografia==
37.617

edits