Ndryshimi mes inspektimeve të "Remzi Ademaj"

No change in size ,  3 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator duke përdorur AWB
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator duke përdorur AWB)
[[File:PrizrenCollection2 2010 100 3129.JPG|thumb|Shtatorjashtatorja per nder te deshmorit Remzi Ademaj]]
'''Remzi Ademaj''' u lind me 3 qershor 1952 në fshatin Zhur te Prizrenit.Remzi Ademaj ishte dhe do të mbetet njëri ndër patriotët ,ideologët, luftëtarët dhe komandantët më të shquar ne mbare Kosoven.Është i njohur me nofkën e luftës "Komandant Petrit Kodra".
 
37.617

edits