Ndryshimi mes inspektimeve të "Saharaja"

No change in size ,  4 vjet më parë
→‎Bora dhe Ngrica: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Shkurt → shkurt duke përdorur AWB
(Refuzoi 3 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 37.26.65.4) dhe riktheu rishikimin 1699038 nga Marbott)
(→‎Bora dhe Ngrica: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Shkurt → shkurt duke përdorur AWB)
 
= Bora dhe Ngrica =
Me 18 Shkurtshkurt te vitit 1979 cuditerisht disa vende te pakta te pjeses jugore te Algjerisa ra bore duke perfhire dhe nje stuhi debore e cila bllokoi trafikun ne Ghardaia the u reportua si “hera e pare ne histori “.Por bora menjehere u shkri brenda disa oreve.Ne disa vargmale te Saharase ka renie debore te rregult.Ky fenomen u shfaq perseri me 18 Janarjanar 2012 ku bora ra ne disa zona te Algjerise perendomore.
 
== Shih edhe ==
37.617

edits