Ndryshimi mes inspektimeve të "Vitet 90"

20 bytes removed ,  3 vjet më parë
përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar (2), hoqa: <!--Kategorizimi--> duke përdorur AWB
v (Bot: Migrating 59 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q276366 (translate me))
(përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar (2), hoqa: <!--Kategorizimi--> duke përdorur AWB)
 
 
== Ngjarje ==
*11 [[Janarjanar]] 1990 filojnë demostrata në gjithë [[Estonia|Estonin]] për demokraci dhe pavarsi nga Bashkimi Sovjetik gjate [[Luftës së Ftohët]].
*20 [[Janarjanar]] 1990 në [[Baku]] të Azirbejgjanit shpëthejnë disa demostrata të dhunshme kundë udhheqist të Mikhail Gorbachev ku në kto demostrata 130 protstues u vranë dhe 700 u plagosë në perlshje me policië.
 
== Lindje ==
== Vdekje ==
 
<!--Kategorizimi-->
<!--ndërlidhje-->
 
37.617

edits