Ndryshimi mes inspektimeve të "Álvaro Morata"

No change in size ,  3 vjet më parë
→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Tetor → tetor (2) duke përdorur AWB
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Janar → janar, Tetor → tetor (2) duke përdorur AWB)
| nationalyears4 = 2013– | nationalteam4 = [[Kombëtarja spanjolle U–21 e futbollit|Spanja U–21]] | nationalcaps4 = 13 | nationalgoals4 = 13
| nationalyears5 = 2014– | nationalteam5 = [[Kombëtarja spanjolle e futbollit|Spanja]] | nationalcaps5 = 18 | nationalgoals5 = 8
| pcupdate = 14 Janarjanar 2017
| ntupdate = 31 Tetortetor 2016
}}
 
'''Álvaro Borja Morata Martín''' (lindur më [[23 Tetortetor]] [[1992]]) është një [[futbolli]]stë spanjoll i cili luan me klubin spanjoll [[Real Madrid C.F.|Real Madrid]] në [[La Liga]] dhe me [[Kombëtarja spanjolle e futbollit|kombëtaren spanjolle]] si [[Sulmuesi (futboll)|sulmues]].
 
Ai filloi karrierën e tij me [[Real Madrid C.F.|Real Madridin]], duke bërë debutimin me skuadrën e parë vonë në vitin 2010 duke u paraqitur në 52 ndeshje zyrtare (11 gola), ku arritja më e madhe ishte fitimi i [[2013–14 Liga e Kampioneve|Ligën e Kampioneve]] në vitin 2014. Ai më pas kaloi te [[Juventus F.C.|Juventusi]] në vitin 2014 për 20 milion [[Euro|€]], duke fituar dopietën e trofeve në [[2014–15 Serie A|sezonin e parë]].
37.617

edits