Dallime mes rishikimeve të "Autun"

94 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(përmirësime teknike duke përdorur AWB)
vNo edit summary
|Rajoni =[[Bourgogne-Franche-Comté]]
|Departamenti =[[Saône-et-Loire]]
|Qarku =[[Arrondissement d'Autun|Autun]]
|Kantoni =[[Canton d'Autun-Nord|Autun-Nord]] & [[Canton d'Autun-Sud|Autun-Sud]]
|Kantoni =Autun
|Ndërbashkësi =[[L'Autunois]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =61.52
}}
 
'''Autun''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] në [[Francë]]. AutunbënAutun bën pjesë në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Saône-et-Loire]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Bourgogne-Franche-Comté]]. Komuna ka një popullsi prej 14124 banorë dhe sipërfaqe 61.52&nbsp;km².
 
== Referencat ==