Dallime mes rishikimeve të "Flamuri i Grenadës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(përmirësime teknike, zëvendësova: Shkurt → shkurt duke përdorur AWB)
No edit summary
[[Skeda:Flag of Grenada.svg|thumb|right|300px|Flamuri i Grenadës]]
'''[[Flamuri]] kombëtar i [[Granadë]]s''' u adoptua pas pavarsisë së vendit nga [[Britania e Madhe]], më [[7 shkurt]] [[1974]]. Gjashtë yjet në vijën e kuqe simbolizojnë gjashtë njësitë administrative të [[Grenadë|Granadë]]s, apo siç njihen me emrin "parish", kurse ylli në mes i rrethuar nga një disk i kuq, simbolizon kryeqytetin, [[Saint George's, Grenada|Saint George's]].
 
== Shih dhe këtë ==