Dallime mes rishikimeve të "1 Maj"

ska përmbledhje të redaktimeve
(→‎Festa dhe përvjetore: përmirësime teknike, zëvendësova: marsh → Marsh duke përdorur AWB)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|prill|maj|qershor}}
 
== Ngjarje ==
* [[1786]] - Opera [[Martesa e Figarosë]] e kompozuar nga [[Mozart]] u shfaq për herë të parë në Burgtheatër të [[Viena|Vienës]]
* [[1902]] - Mendohet te jete krijuar Shoqata e Punetoreve ne Shkoder nga [[Shtjefën Ingrizi]]
Anonymous user