Ndryshimi mes inspektimeve të "Aignan"

1.556 bytes added ,  3 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 61.6.233.188 (diskutimet) në versionin e fundit nga Mr Robot.
(Faqja u zëvendësua me '== Referencat == {{reflist}} == Lidhje të jashtme == * {{commonscat|Aignan, Gers}} Aignan {{Franca-cung}}')
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 61.6.233.188 (diskutimet) në versionin e fundit nga Mr Robot.)
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Aignan
|Emri Frëngjisht =
|Lloji i vëndbanimit =Komunë
|Nofka =
|Moto =
|Flamuri_foto =
|Flamuri_artikull =
|Emblema_foto =Blason ville fr Aignan (Gers).svg
|Emblema_artikull =
|Pamje =Aignan (2).JPG
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni =[[Occitanie]]
|Departamenti =[[Gers]]
|Qarku =[[Mirande]]
|Kantoni =Aignan
|Ndërbashkësi =[[Terres d'Armagnac]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 32.16
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia = 830
|Dendësia =
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 165
|Vendasit =
|Themelimi =
|Kodi Postal = 32290
|INSEE = 32001
|Kryetari =Philippe Baratault
|Partia =
|Faqja Zyrtare =
|gjerësia =43.6986
|gjatësia =0.0842
<!--Koordinatat Mënyra #2-->
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s=
| gjat_g= | gjat_m= | gjat_s=
}}
 
'''Aignan''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] në [[Francë]]. Aignan bën pjesë në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Gers]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Occitanie]]. Komuna ka një popullsi prej 830 banorë dhe sipërfaqe prej 32.16&nbsp;km².
 
== Referencat ==
{{reflist}}