Ndryshimi mes inspektimeve të "Ndihmë:Pyetje e Përgjigje"

v
U kthyen ndryshimet e 61.6.233.188 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ah3kal.
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
v (U kthyen ndryshimet e 61.6.233.188 (diskutimet) në versionin e fundit nga Ah3kal.)
{| width="100%" style="border: solid 1px #A3B1BF; background: #F5FAFF" |.
|-
Prej cka varet se cila dege ekonomike zhvillohet be nje vend
 
{{Administrata}}
Kjo është një listë me pyetjet e '''pyetura më shpesh''' në lidhje me
 
Kjo është një listë me pyetjet e '''pyetura më shpesh''' në lidhje me përdorimin dhe kontribuimin në Wikipedia. Për fakte dhe pyetje të llojeve të tjera, përdor [[Special:Search|hapësirën e kërkimit]] ose [[Wikipedia:Kuvendi|pyet tek kuvendi]]. Nëse pyetjes tuaj nuk i jepet përgjigje tek kjo faqe, përdor hapësirën e kërkimit më poshtë ose shfleto [[Ndihmë:Pyetje dhe përgjigje/Indeksi|faqe të ndryshme të Pyetje dhe Përgjigje]].
<inputbox>
type=fulltext
prefix=Ndihmë:Pyetje dhe përgjigje
width=22
searchbuttonlabel=Kërko tek pyetje dhe përgjig
 
je
break=no
</inputbox>
__TOC__
 
==<span id="CREATE"></span>Si të krijoj një faqe të re?==
:Ju duhet të keni një llogari në Wikipedia për të krijuar një artikull të ri — ju mund të [[WP:SIGNUP|regjistroheni këtu]]. Për të mësuar mbi përfitimet e tjera e të paturit një llogari në Wikipedia, shiko [[Wikipedia:Pse të çel një llogari?|Pse të çel një llogari?]]
:Për të krijuar një artikull të ri lexo [[Wikipedia:Artikulli juaj i parë]] ose në qoftë se ke nevojë për pak udhëzime të tjera ndiq [[Wikipedia:Kujdestari i artikujve|Kujdestarin e artikujve]].
 
==<span id="DELETE"></span>Pse artikulli im u fshi?==
:Mënyra më e mirë për ta mësuar është të kërkoni tek [[Special:Log/delete|regjistri i grisjeve]] për arsyet e mundshme (në kutinë e kërkimit shtypni titullin ''ekzakt'' të artikullit përfshi shkronjat e mëdha që keni përdorur). Për më tepër informacion, shiko : [[Wikipedia:Pse u fshi faqja ime?|Pse u fshi faqja ime?]]
 
==<span id="NAME"></span>Si të ndryshoj titullin e një artikulli?==
_e_administruesve|administratori]].
:Ju mund të [[Ndihmë:Si të zhvendos një faqe|zhvendosni]] një artikull duke përdorur opsionin "Zhvendose" (në cepin e djathtë nën menunë ▼). Por në mënyrë që të realizoni këtë ju duhet të keni një llogari që ka arritur statusin e "autokonfirmuar", çka do të thotë se ju duhet të keni një llogari të krijuar që para katër ditësh dhe të keni së paku dhjetë redaktime. Megjithëse ju mund të keni fituar statusin e përdoruesit të autokonfirmuar, ju përsëri nuk mund të zhvendosni faqet e mbrojtura. Për këtë kërkojini ndihmë një [[Wikipedia:Administruesit#Lista_e_administruesve|administratori]].
 
== Si të ndryshoj emrin tim të përdoruesit ose të fshij llogarinë? ==