Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah pashë Dreni"

ska përmbledhje të redaktimeve
Abdullah Pashë Dreni (1820 ne Gjakove–1878) ka qene nje feudal shqiptar i shekullit te 19 dhe udheheqes ushtarak i perandorise osmane. Dihet te kete marre pjese ne [[Rrethimi i Plevnës|rrethimin e Plevnë]]s
 
 
Anonymous user