Dallime mes rishikimeve të "Tokat e Luarës"

No change in size ,  6 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(rregullim i sintaksës)
vNo edit summary
}}
 
'''Pays de la Loire''' ({{IPA-fr|pɛ.i də la lwaʁ}}; ([[Gjuha bretoneze|bretonezisht]]; Broioù al Liger) është një [[Rajonet e Francës|rajon administrativ]] i Francës në perëndim të [[Franca|Francës]]. Rajoni përbëhet nga pesë departamente, prefktura dhe qyteti kryesor i rajonit është [[Nantes]].
 
== Historia ==