Ndryshimi mes inspektimeve të "Kim Mehmeti"

295 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (robot Removing: en:Kim Mehmeti)
{{Infobox shkrimtar
[[Figura:Kim mehmetilkk.jpg|right]]
| emri = '''Kim Mehmeti'''
'''Kim Mehmeti''' u lind në vitin [[1955]] në fshatin Gërçec në afërsi të [[Shkupi]]t, ku edhe jeton. Ka punuar si: reporter i lirë në gazetën"Flaka", redaktor i revistës kulturore "Jehona", redaktor i veprimtarisë botuese të "Flakës", koordinator i programit botues
| foto = [[Figura:Kim mehmetilkk.jpg|right250px]]
| titulli = '''PROZATOR'''
| emri i lindjës = Kim Mehmeti
| ditëlindja = [[1955]]
| vendlindja = [[Gërçec]], [[Shkup]], [[Maqedoni]]
| pseudonimi =
| nacionaliteti = Shqiptar
| zhanri = Prozë
| webfaqja = http://www.kmehmeti.com/
}}
 
'''Kim Mehmeti''' u lindlindi në vitin [[1955]] në fshatin Gërçec në afërsi të [[Shkupi]]t, ku edhe jeton. Ka punuar si: reporter i lirë në gazetën"Flaka", redaktor i revistës kulturore "Jehona", redaktor i veprimtarisë botuese të "Flakës", koordinator i programit botues
pranë Institutit Shoqëri e Hapur. Aktualisht është redaktorpërgjegjës i Rrjetit Alternativ Informativ për Maqedoninë dhe drejtor ekzekutiv i Qendrës për Mirëkuptim dhe Bashkëpunim Multikulturor në Shkup. Është shkrimtar bilingual, i cili pos në gjuhën amtare shkruan dhe boton edhe në gjuhën maqedonase. Shkruan prozë, tekste publicistike dhe përkthen nga gjuha maqedonase në shqipe dhe anasjelltas.