Dallime mes rishikimeve të "Hanoveri"

15 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
(→‎Lidhje të jashtme: përmirësime teknike duke përdorur AWB)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Hanoveri''' ''([[gjermanisht|gjerm.]] Hannover)'' është një qytet i [[Gjermania|Gjermanisë]] dhe gjendet në luginën e lumit Leine. Hanoveri është gjtihashtu dhe kryeqyteti i shtetit federal të [[Saksonia e Ulët]] ''([[gjermanisht]] [[Niedersachsen]])''
 
== Historia ==
== Gjeografia ==
== Demografia ==
Anonymous user