Dallime mes rishikimeve të "Livoçi i Epërm"

168 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
'''Livoçi i Epërm''' është vendbanim në komunën e [[Gjilani]]t.
Fshat i tipit të shpërndarë , që shtrihet rreth 2km në perëndim të Gjilanit . I ndarë në lagje të tipit të grumbulluar , të cilat shtrihen në pjesën fushore dhe kodrinore.
<gallery>
 
Waterall in Kosovo.jpg | Penda nga Poshtë
Penda e Liivoqit.JPG | Lagjja Mehir nga Penda
Lake of Livoc ( GJILAN).jpg | Liqeni në stinën Dimërore
</gallery>
==Gjeografia==
Livoçi i Epërm shtrihet buzë lumit të Livoçit ( Bresalcit) në perëndim të [[Gjilani]]t.