Ndryshimi mes inspektimeve të "13 Korrik"

1 byte added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|}
 
== Ngjarje ==
* [[1793]] – Shkrimtari revolucionar francez, Jean Paul Marat, u ther për vdekje nga Charlotte Corday, e cila u ekzekutua katër ditë më vonë.
* [[1863]] – Trazirat kundër Luftës Civile amerikane shpërthyen në qytetin e New Yorkut dhe rreth 1.000 persona u vranë brenda tri ditëve.
Anonymous user