Dallime mes rishikimeve të "Pehlivanët"

55 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: '''Pehlivanët'''film dokumentare.Prodhimi RTP 1975.Formati 16mm color. *Regjisor:Besim Sahatçiu, *Skenari:Eqrem Basha, *drejtor fotografije:Shukri Kaçaniku, *Montazhi:Fadil Selimi-Pre...)
 
No edit summary
'''Pehlivanët'''-film dokumentare.Prodhimi RTP 1975.Formati 16mm color.
 
*Regjisor:Besim Sahatçiu,
*Organizatore:Pleurat Himaduna,
 
#Filmi pasqyron luften e sportisteve te qujtur Pehlivane ne garat tradicionale qe mbahen qdo vjet ne Gore dhe Opoje.Regjisori Besim Sahatçiu ka paraqitur ne menyre artistike luften e tyre dhe adetet e zakonet ne keto treva te Kosoves.Filmi ka qene prezentuar ne disa festivale ne Europe.
Anonymous user