Dallime mes rishikimeve të "Pehlivanët"

5 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
No edit summary
*Organizatore:Pleurat Himaduna,
 
#Filmi pasqyron luften e sportisteve te qujtur Pehlivane ne garat tradicionale qe mbahen qdo vjet ne Gore dhe Opoje.Regjisori '''Besim Sahatçiu''' ka paraqitur ne menyre artistike luften e tyre dhe adetet e zakonet ne keto treva te Kosoves.Filmi ka qene prezentuar ne disa festivale ne Europe.
Anonymous user