Dallime mes rishikimeve të "Prenk Jakova"

61 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
(përmirësime teknike, zëvendësova: Qershor → qershor (2), Shtator → shtator (2) duke përdorur AWB)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
|Nacion = [[Shqiptar]]
|}}
'''Prenk Jakova''' lindi më [[27 qershor]] të vitit [[1917]] dhe vdiq tragjikisht më [[16 shtator]] të vitit [[1969]] ishte një [[Kompozitori|Kompozitor]] [[shqiptar]].Ome nxensat e kushtrimit po merrni informacion per gjuhen ee?
 
== Biografia ==
Anonymous user