Dallime mes rishikimeve të "Muzika"

197 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Refuzoi 2 ndryshimet e fundit të tekstit (nga 217.73.143.88 dhe 46.99.0.31) dhe riktheu rishikimin 1674727 nga Aeternus)
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Muzika është art muzikor që si mjet i shprehjes përdoret për të kënduar dhe ajo përdoret me anën e shqisës së ndëgjuarit.
'''Muzika''' është formë e [[arti]]t, mediumi i së cilës është [[zëri]] i organizuar në kohë. Elementet kryesore të muzikës janë [[toni]] (ku përfshihen [[melodia]] dhe [[harmonia]]), [[ritmi]] (bashkë me konceptet e afërta që janë [[tempo]], [[metri]] dhe [[artikulimi]]), [[dinamika]], si dhe kualiteti zënor.
 
== Shiko edhe... ==
Anonymous user