Ndryshimi mes inspektimeve të "Mbretëria e Bashkuar e Britanisë së Madhe dhe Irlandës së Veriut"

→‎Media: BRITANIA E MADHE
(përmirësime teknike, zëvendësova: Maj → maj duke përdorur AWB)
(→‎Media: BRITANIA E MADHE)
{{Kryesor|Muzika Britanike}}
==== Muzika Klasike ====
[[Kompozitor]]ë të njohur nga Britania e Madhe janë: [[William Byrd]], [[Henry Purcell]], [[Sir Edward Elgar]], [[Sir Arthur Sullivan]], [[Ralph Vaughan Williams]], dhe [[Benjamin Britten]], pionier i [[opera|operës]] moderne Britanike. [[Londra]] mbetet një nga kryeqytete kryesore të [[Muzika Klasike|muzikës klasike]] në Botë.
 
==== Muzika popullore ====
Anonymous user