Ndryshimi mes inspektimeve të "Korça"

9 bytes removed ,  3 vjet më parë
→‎Personalitete nga Korça: Rregullova gabimet drejtshkrimore, redaktova duke permbledhur
(Demografia)
(→‎Personalitete nga Korça: Rregullova gabimet drejtshkrimore, redaktova duke permbledhur)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{div col|3}}
*[[Thoma Abrami]], poet dhe aktivist i [[Rilindja Kombëtare|Rilindjes Kombëtare]]
*[[ArlindIrdi Agastra]] biznesmen, ifilantrop njohurdhe per bamiresine e tij.politikan
*[[Anton Athanasi]], biznesmen multimilioner dhe filantropist.
*[[Anastas Avramidhi-Lakçe]] (1821–1890) biznesmen dhe bamirës.
Anonymous user