Dallime mes rishikimeve të "Ymer Shkreli"

11 bytes added ,  5 vjet më parë
Shtova shqiptarë që të kuptohet më lehtë.
No edit summary
(Shtova shqiptarë që të kuptohet më lehtë.)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
'''Ymer Shkreli'''<ref name="Ymer Shkreli">[http://ymer.shkreli.net]</ref> lindi në vitin [[1945]] në Shkrel të [[Rugova|Rugovë]]s. Është shkrimtar shqiptar, dramaturg, prozator, poet, radio-dramaturg dhe skenarist filmash. Është një ndër shkrimtarët më të njohur shqiptarë.
 
== Biografia ==