Dallime mes rishikimeve të "Sulfuri"

11 bytes removed ,  4 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 178.221.6.194 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.
v (U kthyen ndryshimet e 178.221.6.194 (diskutimet) në versionin e fundit nga Wielemir.)
Ajo është një element thelbësor për të gjitha krijesat e gjalla dhe kanë nevojë për disa amino acidet dhe kështu në shumë proteina. Squfurit është përdorur kryesisht si pleh (sulfat) dhe këpurdhëvrasës bimore (kundër myk pluhur), por gjithashtu është përdorur gjerësisht në barut, laxatives, ndeshjet dhe Insekticide
 
== Karakteristikat QIFCA NONEN==
Kristal të squfurit natyrore
Squfur Crystal