Dallime mes rishikimeve të "Nikola Shkreli"

33 bytes added ,  5 vjet më parë
+ {{Merge}} (Nickola Shreli)
(typo)
(+ {{Merge}} (Nickola Shreli))
 
{{Merge|Nickola Shreli|4.2017}}
 
'''Nikolla Shkreli''' Aktor dhe regjisor shqiptaro amerikan i lindur në [[Detroit]] , [[SHBA]] . Vjen nga një familje emigrantësh shqiptarë nga [[Mali i zi]]. Në fillim ishte nxënës mesatar, por jo edhe aq i shquar dhe më pas filloi te merrej me aktrim, ku tregoi talent në aktrim, që ishte edhe pasioni i tij. Nikolla Shkreli ishte pjesë e filmit të famshëm të Eminem "8 Mile" i cili u xhirua në Detroit. Në vitin 2007 bëhet pjesë e serialit të famshëm "Law & Order" (Ligj dhe drejtësi). Së shpejti u bë aktor i hollivudit,duke fituar audicionet për të marrë pjesë në filmin hollivudian me një buxhet prej 35 milion dollarësh i cili ishte një film mjaft i suksesshëm. Gjithashtu, mori pjesë ne filmin “Hostel 3” duke përfaqsuar personazhin të rëndësishëm. Është i njohur për pjesëmarrje në serialin "The Red Road" i cili për momentin po xhirohet sezoni i dytë. Poashtu është duke xhiruar filmin e tij "LandLord" në Detroit në të cilin ai luan rolin kryesor.
 
5

edits