Dallime mes rishikimeve të "Dekorimi i nuses"

v
(GR) File renamed: File:Number6.JPGFile:Cream silk dress by Sullivan, 1908.jpg File renaming criterion #2: To change from a meaningless or ambiguous name to a name that describes what the image pa...
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
v ((GR) File renamed: File:Number6.JPGFile:Cream silk dress by Sullivan, 1908.jpg File renaming criterion #2: To change from a meaningless or ambiguous name to a name that describes what the image pa...)
 
[[Skeda:Number6Cream silk dress by Sullivan, 1908.JPGjpg|thumb|Fustan dasme Sullivan, 1908, (Muzeu Folklor e Peloponezit, Nafplio/2006.6.91).]]
'''[[Dekorimi]] i [[Nusja|nuses]]''' është term që përfshihen gjitha mjetet dhe veprimet e ndërmarra për të pregatitur nusen që të dalë para dasmorëve dhe dhuratat që i varen në trupin e saj në shtëpinë e burrit.
 
1

edit