Ndryshimi mes inspektimeve të "Karl Gustav Jung"

194 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (added Category:Psikologë using HotCat)
v
 
'''Karl Gustav Jung''' (26 korrik 1875, Kesswil - 6 qershor 1961, Küsnacht) ishte psikiater dhe psikoterapeut zviceran, qe dhe nje kontribut te ç'mueshem ne Psikiatripsikiatri.
 
{{DEFAULTSORT:Jung, Karl Gustav}}
[[Kategoria:Psikologë]]
[[Kategoria:Zviceranë]]
[[Kategoria:Lindje 1875]]
[[Kategoria:Vdekje 1961]]