Dallime mes rishikimeve të "Leipzig"

1 byte added ,  5 vjet më parë
asgje
(geo location)
(asgje)
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{Coord|51|20|N|12|23|E|display=title}}
{{Qytet
|Qyteti = Leipzig
|Shënim =
}}
'''Lajpcigu''' ''([[gjermanisht|gjerm.]] Leipzig)'' ''([[italisht|ital.]] [[Lipsia]])'' është qytet në lindje të [[Gjermania|Gjermansë]] dhe ka rreth 510 .000 banorë. Lajpcigu u themelua në vitin [[1165]].Atje ka pasuri te medha nentokesore (Ari)
 
== Historia ==
Anonymous user