Sovraniteti: Dallime mes rishikimesh

12 bytes added ,  6 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
No edit summary
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
Rreshti 2:
 
'''Sovraniteti''' është drejta e ekskluzive per te ushtruar autoritet suprem mbi nje grup njerezish, rajon gjeografik. Ne te drejten nderkombetare koncepti me i rendesishem i sovranitetit i referohet ushtrimit te autoritetit nga shteti.
Dhe kshbe sj
 
[[Kategoria:Politikë]]
[[Kategoria:Shtete|*]]
Anonymous user