Dallime mes rishikimeve të "Rrethi"

48 bytes added ,  5 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
No edit summary
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
vNo edit summary
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
:<math>P = 2\pi r = \pi d\,</math>
 
ku <math> \pi </math> është një numër i pafundëm joperiodik, por merret me afërsiafëRange rodeshshusbwbshzbsbsrsi 3.14hahahhahaha14.
 
=== Sipërfaqja ===
 
== Vetitë ==
* Nëse dy korda të një rrethirrethayahahbahahi janë të barabarta, atëherë ato janë njësoj të baraslarguara nga qendra e rrethit dhe anasjelltas.
* Dy korda të barabarta të një rrethi tendosin harqe të barabarta dhe anasjelltas.
* Diametri pingul me kordën e ndan kordën dhe harkun që ajo tendos në dy pjesë të barabarta.
26

edits