Ndryshimi mes inspektimeve të "IPod"

1 byte added ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
 
{{shkronjë e vogël}}
[[Skeda:Various iPods.jpg|thumb]]Gjithmonë nga kureshtja njeriu fillon punën e pandalshme deri në përfundimin e saj. Pse pikërisht zgjodha iPod ? ideja ishte të lexoja më shumë rreth kompanisë se suksesshme sikurse është Apple, gjithashtu të mësoja më shumë rreth iPod.
Apple është një nder kompanitë qe ka prodhuar produkte m
Apple është një nder kompanitë qe ka prodhuar produkte mee dizajnë moderne, ne mënyrë të përdorimit më të lehte dhe të thjesht, me një fjalë produkte me te avancuara, ndryshe nga produktet tjera, gjithashtu ka pasur një histori mjaft të gjatë dhe shumë sfiduese që më shumë punë dhe mençuri arriti një sukses të jashtëzakonshëm, Apple është kompani multinacionale Amerikane që e dizajnoi dhe prodhon pajisje elektronike Software kompjuterësh dhe kompjuter personal(PC), e themeluar me 1 prill 1976 nga Steve Jobs dhe Steve Wozanik, ku e emëruan me Apple Computer Inc. për 30 vite më radhë, pas 30 viteve kompaninë e quajtën Apple Company sepse ofruan shume produkte te tjera si iPhon, iPod, iPad, Pc etj.
Apple bëri iPod më të vogël së të gjithë MP3 player të tjerë, iPod është produkti i parë për tregun e muzikës digjitale, ku konsumatorëve u dha mundësin të dëgjojnë muzikë në një pajisje te vogël të cilën mund ta mbajmë ne dorë dhe të dëgjojmë muzikë nga do që shkojmë pa tela, e lëshuar me 23 tetor 2001.
Apple gjithashtu kishte dizajn industrial te përshtatshëm në të cilën vërehej çart se kjo gjë mungonte tek music players të tjerë në treg. Nën mbikëqyrje e CEO Steve Jobs,Apple krijoi një muzikë player të tillë. Apple lansoj versione të ndryshme (duke e përfshirë edhe dizajnin), si : iPod nano, iPod shuffle, iPod touch, iPod classic.
Anonymous user