Dallime mes rishikimeve të "UEFA"

24 bytes added ,  5 vjet më parë
U zëvendësua UEFA.svg me UEFA_member_associations_map.svg
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (Bot: Migrating 86 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q35572 (translate me))
(U zëvendësua UEFA.svg me UEFA_member_associations_map.svg)
[[Skeda:UEFA member associations map.svg|thumb|300px|[[Fédération Internationale de Football Association|FIFA]]: [[Konfederata e Futbollit Azisë|AFC]], [[Konfederata e Futbollit Afrikës|CAF]] , [[Confederación Sudamericana de Fútbol|CONMEBOL]], [[CONCACAF]], [[Konfederata e Futbollit Oqeanisë|OFC]], '''UEFA''']]
 
'''UEFA''' është [[shkurtesa]] e '''Union of European Football Associations''' dhe e shoqatës [[Futbolli|Futbolle]] [[Evropa|Evropiane]].