Dallime mes rishikimeve të "Mary Garrett"

530 bytes removed ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Krijuar nga përkthimi i faqes "Mary Garrett")
 
No edit summary
{{Infobox person
{{Infobox person|name=Mary Garrett <!-- include middle initial, if not specified in birth_name -->|image=Mary Elizabeth Garrett.JPG <!-- just the filename, without the File: or Image: prefix or enclosing [[brackets]] -->|foto=Mary Elizabeth Garrett.JPG|datëlindja=5 Mars 1854|vendlindja=[[Baltimore|Baltimore, Maryland]]|data e vdekjes=3 April 1915 (aged 61)|vendvdekja=[[Montgomery County, Pennsylvania]]|kombësia=Amerikane|known for=Starting the Bryn Mawr School for Women in Baltimore Funding the Johns Hopkins Medical School|known_for=Starting the Bryn Mawr School for Women in Baltimore Funding the&nbsp;Johns Hopkins Medical School|e njohur=Fillimi i Shkollës Bryn Mawr për Gratë në Baltimore, Financimi i Shkollës së Mjekësisë Johns Hopkins|birth date=5 Mars 1854|birth place=[[Baltimore|Baltimore, Maryland]]|death date=3 April 1915 (aged 61)|death place=[[Montgomery County, Pennsylvania]]}}'''Maria Elizabeth Garrett''' (5 Mars 1854 - 3 Prill 1915) ishte një filantropiste amerikane dhe [[E drejta e grave për të votuar|aktiviste për të drejtën e votës së grave]]. <ref name=":0">Sander, Kathleen (2008). </ref>
|name=Mary Garrett
|foto=
|datëlindja=5 Mars 1854
|vendlindja=[[Baltimore|Baltimore, Maryland]]
|data e vdekjes=3 April 1915 (aged 61)
|vendvdekja=[[Montgomery County (Pennsylvania)|Montgomery County]], [[Pennsylvania]]
|kombësia=Amerikane
|e njohur=Fillimi i Shkollës Bryn Mawr për Gratë në Baltimore, Financimi i Shkollës së Mjekësisë Johns Hopkins
}}
'''Maria Elizabeth Garrett''' (5 Mars 1854 - 3 Prill 1915) ishte një filantropiste amerikane dhe [[E drejta e grave për të votuar|aktiviste për të drejtën e votës së grave]]. <ref name=":0">Sander, Kathleen (2008). </ref>
 
== Biografia ==