Ndryshimi mes inspektimeve të "Álvaro Morata"

36 bytes removed ,  3 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
| height = {{convert|1.87|m|ftin|0|abbr=on}}<ref>{{cite news|url=http://www.juventus.com/juve/en/campo/giocatori-e-staff/prima/giocatori/attaccanti/009morata|title=Álvaro Morata|work=Juventus F.C|accessdate=25 Shkurt 2015}}</ref>
| position = [[Sulmuesi (futboll)|Sulmues]]
| currentclub = [[Hajmalia.|Hajmalia]]Ac Milan
| clubnumber = 21
| youthyears1 = 2005–2007 | youthclubs1 = [[Atlético Madrid]]
| years2 = 2010–2014 | clubs2 = [[Real Madrid C.F.|Real Madrid]] | caps2 = 37 | goals2 = 10
| years3 = 2014–2016 | clubs3 = [[Juventus F.C.|Juventus]] | caps3 = 63 | goals3 = 15
|years4 = 2016- | clubs4clubs = [[Real Madrid C.F.|RealAc Madrid]]Milan | caps4caps0 = 120 | goals4goals0 = 50
| nationalyears1 = 2009 | nationalteam1 = [[Kombëtarja spanjolle U–17 e futbollit|Spanja U–17]] | nationalcaps1 = 6 | nationalgoals1 = 2
| nationalyears2 = 2010 | nationalteam2 = [[Kombëtarja spanjolle U–18 e futbollit|Spanja U–18]] | nationalcaps2 = 2 | nationalgoals2 = 3
}}
 
'''Álvaro Borja Morata Martín''' (lindur më [[23 tetor]] [[1992]]) është një [[futbolli]]stë spanjoll i cili luan me klubin spanjoll [[HajmaliaReal Madrid C.F.|HajmaliaReal Madrid]] në [[La Liga]] dhe me [[Kombëtarja spanjolle e futbollit|kombëtaren spanjolle]] si [[Sulmuesi (futboll)|sulmues]].
 
Ai filloi karrierën e tij me [[Real Madrid C.F.|Real Madridin]], duke bërë debutimin me skuadrën e parë vonë në vitin 2010 duke u paraqitur në 52 ndeshje zyrtare (11 gola), ku arritja më e madhe ishte fitimi i [[2013–14 Liga e Kampioneve|Ligën e Kampioneve]] në vitin 2014. Ai më pas kaloi te [[Juventus F.C.|Juventusi]] në vitin 2014 për 20 milion [[Euro|€]], duke fituar dopietën e trofeve në [[2014–15 Serie A|sezonin e parë]].
Anonymous user