Ndryshimi mes inspektimeve të "Nikolai Gogol"

113 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
Vdiq në 4 mars 1852. Dhe mbi varrin e tij është shkruar ky epitaf: "Me fjalën time të hidhur mund të qeshni përjetë".
 
{{DEFAULTSORT:Gogol, Nikolai}}
 
 
[[Kategoria:Rusi]]
[[Kategoria:Shkrimtarë rusë]]
[[Kategoria:Lindje 1809]]
[[Kategoria:Vdekje 1952]]