Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Fierit"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Bot: Migrating 35 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q209019 (translate me))
No edit summary
 
{{coord|40.42|N|19.32|E|source:wikidata|display=title}}
{{Korniza|Fier District.svg|250px|right|Rrethi i Fierit}}
'''Rrethi i Fierit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Rrethi bën pjesë në [[Qarku i Fierit|Qarkun të Fierit]]. Rrethi i Fierit ka 200,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 850 km² dhe kryeqendër [[Fieri]]n.