Ndryshimi mes inspektimeve të "Rrethi i Devollit"

ska përmbledhje të redaktimeve
{{coord|40.35|N|20.56|E|source:wikidata|display=title}}
{{Korniza|Devoll District.svg|250px|right|Rrethi i Devollit}}
'''Rrethi i Devollit''' është njëri nga [[Rrethet e Shqipërisë|36-të rrethet]] e [[Shqipëria|Shqipërisë]]. Rrethi bën pjesë në [[Qarku i Korçës|Qarkun të Korçës]]. Rrethi i Devollit ka 35,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 429 km² dhe kryeqendër [[Bilishti]]n.