Dallime mes rishikimeve të "1 Maj"

14.923 bytes added ,  5 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][redaktim i pashqyrtuar]
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.126.208 (diskutimet) në versionin e fundit nga Liridon.)
No edit summary
Bang Bang
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 31|prill|maj|qershor}}
 
2007-2016 {{Tabelamuajve}}
Cufo
 
2007-2016
 
{{Muaj 31|prill|maj|qershor}}
 
== Serial ==
 
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Bob Ndërtuesi'''
* '''Herri dhe dinosaurët'''
* '''Qyteti i Kërminjve'''
* '''Gjurmët e Blusë'''
* '''Aventurat e reja të Uini Puh'''
* '''Miqtë e mi Tigri dhe Puh'''
* '''Aventurat e Miushit Miki'''
* '''Klubi i Miushit Miki'''
 
* '''Çagington'''
* '''Shkencëtari i vogël Sid'''
* '''Çarli dhe Lola'''
* '''Sfungjerbob Pantallonkatrori'''
* '''Ponin tim të vogël'''
* '''Qenushi Kliford'''
* '''Të bëhesh i egër'''
* '''Pufët'''
* '''Hamtaro'''
* '''Mirmo'''
* '''Gordoni Elfi'''
* '''Kopshtar'''
* '''Qenushi'''
* '''Kiper'''
* '''Sirenat Gazmore'''
* '''Dora Eksploruesja'''
* '''Skuadra Umizumi'''
* '''Ajnshtajnët e vegjël'''
* '''Arushët kujdestarë'''
* '''Animaniakët'''
* '''Ariu në shtëpinë e madhe blu'''
* '''Barni dhe miqtë'''
* '''Arinjtë Gami'''
* '''Familja Spageti'''
* '''Udi Qukapiku'''
* '''Xhoni Bravo'''
* '''Aventurat e Xhimi Neutron'''
* '''Planeti Shin'''
* '''Fëmija i Hekurt'''
* '''Super Bualli'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët'''
* '''Aventurat e Sirenës së Vogël'''
* '''Popei Marinari'''
* '''Kllouni Kiri'''
* '''Stjuarti i Vogël'''
* '''Skubi-Du!'''
* '''P'''ërshëndetje Kai-Len
* '''Karamelet Magjike të Lilit'''
* '''Milo'''
* '''Pokojo'''
* '''Pingu'''
* '''Postjeri Pat'''
* '''Çamarrokët e Kopshtit'''
* '''Enxhi Benxhi'''
* '''Iriqi Sonik'''
* '''Legjenda e Borëbardhës'''
* '''Taz Mania'''
* '''Misteret e Tuitit dhe Silvesterit'''
* '''Pantera Rozë'''
* '''Lunatikët'''
* '''Princesha Sheherezade'''
* '''Gumëzhima Megi'''
* '''Jeta e një Roboti Adoleshent'''
* '''Skuadra Majna'''
* '''Dragoi Amerikan Xhek Long'''
* '''Deni Fantazma'''
* '''Çarli Braun dhe shfaqja e Snupit'''
* '''Keni Peshkaqeni'''
* '''Ekarti'''
* '''Barbi'''
* '''Derrkucja Pepa'''
* '''Zogu Vrapues'''
* '''Reni dhe Stimpi'''
* '''Kastorët e Zemëruar'''
* '''Kripto Superqeni'''
* '''Maçoku QenIridela'''
* '''Mitqtë e Engjëllit'''
* '''Përbindëdha dhe Piratë'''
* '''Kërcimtarët e Qiellit'''
* '''W.i.t.c.h. LuftDagusëtaret Mbrojtëse'''
* XHEKU DHE PIRATET E ISHULLIT
* '''Toatlisht SpiuneKim Possible'''
* '''Luftëtarja e Hënës'''
* '''Oli dhe Benxhi'''
* '''Sferat e Dragoit'''
* '''Sheqerka, Zana e vogël e dëborës'''
* '''Kabutoborg'''
* '''Tigri Magjik'''
* '''Familja Flinston'''
* '''Tomi dhe Xherri 123'''
* Shimpanzetë e Hapsirës
* '''Xhejsoni dhe HeHe-Mans''' '''ronjtë e malit Olimp'''
* '''Përshëndetje Spenki'''
* '''Njeriu i Hekurt'''
* '''Njeriu Merimangë'''
* '''Skuadra e Drejtësisë'''
* '''Atom, një skuadër në aksion'''
* '''Breshkat Adoleshente Ninxha'''
* '''Tomi dhe Xherri 123 123'''
* Shfaqja e Tomit dhe Xherrit
* '''Binjakët e Fatit'''
* '''Transformuesit Prime'''
* '''Mia dhe Shiro'''
* '''Futbolli Galaktik'''
* '''Roboti Astro'''
* '''Taku dhe Fuqia e Juju'''
* '''Lady Oscar'''
* '''Naruto'''
* '''Lupen'''
* '''Akualuna'''
* '''Detektivi Konan'''
* '''Piratët e Vegjël'''
* '''Titanët e Rinj'''
* '''Samurai'''
* '''Dragon Ball Z fukatzu jo Frizat'''
* '''Barbi dhe Mia e saj'''
* '''Libri i Pooh im Miqtë Tigger dhe Pooh - Një Krishtlie Un Talen'''
* '''Super Mario dhe Kapiteni N'''
* '''Emilia e Hënës së Re'''
* '''Lokomotiva Tomas dhe shokët e tij'''
* '''Sofia e Parë'''
* '''Troni Kryengritja'''
* '''Kabutoborg'''
* '''Dora Eksploruesja'''
* Film
 
* '''Borëbardha dhe shtatë xhuxhët.'''
* '''Hirushja'''
* '''Hirushja 2, Ëndrrat bëhen realitet'''
* '''Sirena e Vogël 1'''
* '''Sirena e Vogël 2, Kthim në thellësi'''
* '''Sirena e Vogël 3, Fillimi i Arielit'''
* '''E Bukura dhe Bisha'''
* '''Aladini'''
* '''Aladini, Kthimi i Xhafarit'''
* '''Aladini dhe Mbreti i Hajdutëve'''
* '''Përrallat Magjike'''
* '''Mulan 1'''
* '''Mulan 2'''
* '''Pokahontas 1'''
* '''Pokahontas 2'''
* '''Rapanzëll'''
* '''Rebelja'''
* '''Trili'''
* '''Trili dhe Thesari i Humbur'''
* '''Trili dhe Shpëtimi i Madh'''
* '''Trili dhe Sekreti i Krahëve'''
* '''Anastasia'''
* '''Gishtëza'''
* '''Herkuli'''
* '''Tarzani 1'''
* '''Tarzani 2'''
* '''Tarzani dhe Xhejni'''
* '''Mbreti Luan 1'''
* '''Mbreti Luan 2, Mbretëria e Simbës'''
* '''Mbreti Luan 3, Hakuna Matata'''
* '''Për pushime me Timonin dhe Pumbën'''
* '''Për darkë me Timonin dhe Pumbën'''
* '''Kurrizoja i Notre Damit 1'''
* '''Kurrizoja i Notre Damit 2'''
* '''Piter Pan 1'''
* '''Piter Pan 2, Kthim n ishullin Kurrkund'''
* '''101 Dalmatët 1'''
* '''101 Dalmatët 2, Aventura e Peçit në Londër'''
* '''Lili dhe Endacaku'''
* '''Lili dhe Endacaku 2, Qenushi Rebel'''
* '''Dhelpra dhe Qeni 1'''
* '''Dhelpra dhe Qeni 2'''
* '''Vëllai Ari 1'''
* '''Vëllai Ari 2'''
* '''Lilo dhe Stiç 1'''
* '''Liroi dhe Stiç 2'''
* '''Bambi 1'''
* '''Bambi 2'''
* '''Çmenduritë e reja të Perandorit 1'''
* '''Çmenduritë e reja të Perandorit 2'''
* '''Atlantis, Mbretëria e Humbur'''
* '''Atlantis, Kthimi i Milos'''
* '''Libri i Xhunglës 1'''
* '''Libri i Xhunglës 2'''
* '''Bernardi dhe Bianka në Tokën e Kangurëve'''
* '''Pinoku'''
* '''Liza në Botën e Çudirave'''
* '''Dumbo'''
* '''Robin Hud'''
* '''Kazani i Zi'''
* '''Shpata në Gur'''
* '''Shpata magjike Ekskalibur'''
* '''Planeti i Thesarit'''
* '''Oliveri dhe shokët'''
* '''Macet Aristokrate'''
* '''Shtëpia në Fermë'''
* '''Bazil, Miu Detektiv'''
* '''Sekretet e Nimit 1'''
* '''Sekretet e Nimit 2'''
* '''Rrjeta e Sharlotës'''
* '''Aventurat e Uillburit'''
* '''Një Përrallë Amerikane 1'''
* '''Një Përrallë Amerikane 2, Faivëlli shkon në Perëndim'''
* '''Një Përrallë Amerikane 3, Thesari i ishullit Manhatan'''
* '''Balto 1'''
* '''Balto 2'''
* '''Balto 3'''
* '''Princesha Mjellmë 1'''
* '''Princesha Mjellmë 2'''
* '''Princesha Mjellmë 3'''
* '''Krishtlindjet e Princeshës Mjellmë'''
* '''Trompa e mjellmës'''
* '''Të gjithë qentë 1'''
* '''Të gjithë qentë 2'''
*'''Të gjithë qentë 3'''
* '''Fern Gali 1'''
* '''Fern Gali 2'''
* '''Mbreti dhe çarli'''
* '''Karlsoni mbi Çati'''
* '''Bartok Madhështori'''
* '''Pinguini dhe Guraleci'''
* '''Një xhuxh në parkun qendror'''
* '''Edi dhe banda e diellit'''
* '''Toka para kohërave 1'''
* '''Toka para kohërave 2'''
* '''Toka para kohërave 3'''
* '''Toka para kohërave 4'''
* '''Toka para kohërave 5'''
* '''Toka para kohërave 6'''
* '''Bebet Bratz'''
* '''Bebet Bratz shpëtojnë Krishtlindjet'''
* '''Bratz, Mbrëmje shoqesh'''
* '''Bota e Polit'''
* '''Sfungjerbob Pantallonkatrori'''
* '''Finias dhe Ferb në një Dimension tjetër'''
* '''Film për Familjen Praud'''
* '''Barbi dhe Arrëthyesi'''
* nav
* '''Barbi Gishtëza'''
* '''Barbi dhe Shkolla e Princeshave'''
* '''Barbi Një Krisht''' '''lindje e Përkryer 1'''
* '''Barbi Një Histori Sirene 2'''
* '''Barbi e Liqenit të mjellmave'''
* '''Barbi Princesha dhe e Varfëra'''
* '''Barbi në Feritopia'''
* '''Barbi dhe Magjia e Pegasusit'''
* '''Ditari i Barbit'''
* '''Barbi Një Përrallë Mode'''
* '''Barbi dhe Sekreti i Za'''
* '''Barbi dhe 12 Princeshat Balerina'''
* '''Barbi Princesha e ishullit të humbur'''
* '''Barbi Mariposa'''
* '''Barbi dhe Kështjella e Diamanteve'''
* '''Barbi dhe Këngët e Krishtlindjeve'''
* '''Barbi Princesha dhe Popstari'''
* '''Barbi me Këpucë Rozë'''
* '''Barbi Mariposa dhe Zana Princeshë'''
* '''Barbi dhe Motrat e saj në një Përrallë Kuajsh'''
* '''Barbi Princesha e Perlave'''
* '''Na ishin njëherë Krishtlindjet'''
* '''Miushët gjatë Krishtlindjeve'''
* '''Tre Musketjerët'''
* '''Miki dhe Fasulja Magjike'''
* '''Arrat e Mikit'''
* '''Histori të ëmbla'''
* '''Shfaqja e Gufit'''
* '''Xhaxha Patoku dhe Llamba magjike'''
* '''Arushi Puh, aventura më e re'''
* '''Aventurat e shumta të Arushit Puh'''
* '''Shfaqja me maska e Arushit Puh'''
* '''Historia e Derrkucit'''
* '''Filmi i Tigrit'''
* '''Miqtë e mi Tigri dhe Puh, Krishtlindje prej Super-Detektivësh'''
* '''Bolt'''
* '''Rio 1'''
* '''Rio 2'''
* '''Lart'''
* '''Mendjemadhi'''
* '''Përbindëshat kundër Alienve'''
* '''Një Përbindësh në Paris'''
* '''Si të zbutësh një Dragua'''
* '''Shfaqja e Bletës'''
* '''Hotel Transilvania'''
* '''Qofte nga Retë'''
* '''Unë Shpirtkeqi'''
* '''Shrek 1'''
* '''Shrek 2'''
* '''Shrek 3'''
* '''Përgjithmonë Shrek'''
* '''Krishtlindjet e Shrekut'''
* '''Epoka e Akullnajave 1'''
* '''Epoka e Akullnajave 2'''
* '''Epoka e Akullnajave 3'''
* '''Epoka e Akullnajave 4'''
* '''Madagaskar 1'''
* '''Madagaskar 2'''
* '''Madagaskar 3'''
* '''Stina e Gjuetisë 1'''
* '''Stina e Gjuetisë 2'''
* '''Stina e Gjuetisë 3'''
* '''Bota e Lodrave 1'''
* '''Bota e Lodrave 2'''
* '''Bota e Lodrave 3'''
* '''Baz Vitdrita i Kofmandës Yjore'''
* '''Kung Fu Panda 1'''
* '''Kung Fu Panda 2'''
* '''Makinat 1'''
* '''Makinat 2'''
* '''Qenushi Kiper'''
* '''Shimpanzetë e Hapsirës 1'''
* '''Shimpanzetë e Hapsirës 2'''
* '''Këmbë të lutmura 1'''
* '''Këmbë të lutmura 2'''
* '''Komploti i Kësulëkuqes 1'''
* '''Komploti i Kësulëkuqes 2'''
* '''Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 1'''
* '''Udhëtimi i mrekullueshëm i Semit 2'''
* '''Hirushja dhe 007 xhuxhët'''
* '''Borëbardha dhe 007 xhuxhët'''
* '''Legjenda e Rojtarëve, Mbretëria e Gaholës'''
* '''Zambezia'''
* '''Hortoni dhe njerëzit e vegjël'''
* '''Loraksi'''
* '''Piratët, një aventurë e çmendur'''
* '''Në kërkim të Nemos'''
* '''Përbindëshat'''
* '''Fantastikët'''
* '''Rrëfenjë Peshkaqenësh'''
* '''Alfa dhe Omega'''
* '''Romeo dhe Zhulieta'''
* '''Njomeo dhe Zhulieta'''
* '''Krishtlindja e Arturit'''
* '''Rrëfenja e Desperos'''
* '''Ratatui'''
* '''Planeti 51'''
* '''Uoll-I'''
* '''Karuseli Magjik'''
* '''Bashkimi i kafshëve'''
* '''Rango'''
* '''Takim me Robinsonët'''
* '''Përtej Gardhit'''
* '''Maçoku me Çizme'''
* '''Natyra e Egër'''
* '''Heroi i të gjithëve'''
* '''Milingona Kokëshkëmb'''
* '''Jeta e një Milingone'''
* '''Barriera Koralore'''
* '''9'''
* '''Në Kërkim të Zuzu-së'''
* '''Breshka kundër Lepurit'''
* '''Fantastiku Z. Dhelpër'''
* '''Tre Derra dhe një Bebe'''
* '''Valiant, Heroi me pupla'''
* '''Qeni i rrugëve Romeo'''
* '''Niko dhe rruga pë tek Yjet'''
* '''Rudolfi me hundë të kuqe'''
* '''Xhuxha si Birila'''
* '''Xhuxhi i Lumtur'''
* '''Kasperi'''
* '''Garfildi 1'''
* '''Garfildi 2, Përralla e dy Maçokëve'''
* '''Garfildi në Botën e Vërtetë'''
* '''Garfildi dhe Skuadra e Kafshëve'''
* '''Bota e Sërfit'''
* '''I përthithur tutje'''
* '''Igor Kurrizoja'''
* '''Pinoku në vitin 3000'''
* '''Arratisja e Pulave'''
* '''Uollejs dhe Gromit, Mallkimi i Njeriut Lepur'''
* '''Sinbadi, Legjenda e heroit të shtatë Detrave'''
* '''Spirit, Kali i egër'''
* '''Rruga për në El Dorado'''
* '''Princi i Egjiptit'''
* '''Roboti Astro'''
* '''Fatlumi Luk 1'''
* '''Fatlumi Luk 2'''
*'''Elfi Gordon 1'''
*'''Elfi Gordon 2'''
* '''Breshkat Adoleshente Ninxha'''
* '''Skuadra e Drejtësisë, Dënimi'''
* '''Skuadra e Drejtësisë, Kriza e dy Botëve'''
* '''All Star Superman'''
* '''Supermeni kundë Elitës'''
* '''Batman kundër Drakulës'''
* '''Batman, Misteri i Batwoman'''
* '''Batman nën Kapuçin e Kuq'''
* '''Feneri i Gjelbër'''
* '''Njeriu Merimangë 1'''
* '''Njeriu Merimangë 2'''
* '''Hulku'''
* '''He-Man dhe Sekreti i Shpatës'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
*'''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Tomi dhe Xherri'''
* '''Skubi-Du! dhe Harlem Globtrotersat'''
* '''Skubi-Du! dhe Njeriu Ujk'''
* '''Skubi-Du! Netët Arabe'''
* '''Skubi-Du! dhe Legjenda e Vampirit'''
* '''Skubi-Du! dhe Përbindëshi i Meksikës'''
* '''Skubi-Du! dhe Përbindëshi i Liqenit'''
* '''Aloha Skubi-Du!'''
* '''Skubi-Du! Ku është Mumja ime?'''
* '''Qetësohu Skubi-Du!'''
* '''Skubi-Du! dhe Mbreti Goblin'''
* '''Skubi-Du! dhe Shpata e Samurait'''
* '''Skubi-Du! dhe Robotët'''
* '''Skubi-Du! Abrakadabra'''
* '''Skubi-Du! Kampi i Frikës'''
* '''Skubi-Du! Legjenda e Fantosaurit'''
* '''Sofia e Parë, Na ishte njëherë një Princeshë'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Erdhi Pranvera për Luleshtrydhen'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Gëzuar Krishtlindjet'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Mistere nën Dritën e Hënës'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Të Lumtur Përgjithmonë'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Ëndrra të Këndshme'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Aventurat e Luleshtrydhes'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Përtej Kufijve'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Princesha e Festivalit të Kokrrave'''
* '''Luleshtrydhja Zemërëmbla, Balloja e Luleshtrydheve Vezulluese'''
* '''Aventura e Çipmankëve'''
* '''Alvini dhe Ketrushët takojnë Njeriun Ujk'''
* '''Alvini dhe Ketrushët takojnë Frankenshtajnin'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët 1'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët 2'''
* '''Alvini dhe Fytyrketrushët 3'''
* '''Pufët'''
* '''Hop - Lepurushi i Pashkëve'''
* '''Skuadra G'''
* '''Milo shkon në Mars'''
* '''Aventurat e Tintinit'''
* '''Milingona Z'''
* '''Dinosauri'''
* '''Arushët Kujdestarë'''
* '''Jogi, Arushi i Pashkëve'''
* '''Hej, unë jam Arushi Jogi!'''
* '''Aventurat e Vezës së Pashkës'''
* '''Perimet, Zoti të ka bërë të veçantë'''
* '''Perimet, Magjistari nga Ozi'''
* '''Perimet, Piratët që s'bëjnë asgjë'''
* '''Perimet, Lerri djali'''
* '''Berberi i Mbretit'''
* '''Kanguri Xhek'''
* '''Mbreti Kong'''
* '''Hundëmadhi'''
* '''Pema e Tokës së Largët'''
* '''Një Krishtlindje e Magjishme'''
* '''Betsi Babëllgam në Qytetin e Luleve'''
* '''9 Qentë e Krishtlindjeve'''
* '''Anabela dhe Drerët Fluturues'''
* '''Feliksi, Lepurushi që shëtiti botën'''
* '''Lepurushi Feliks dhe makina e kohës'''
* '''Macoku Feliks që shpëtoi Krishtlindjet'''
* '''Gjiganti i Hekurt'''
* '''Miku im Gjigant'''
* '''Tili Uleinshpigel'''
* '''Aventurë në Kamelot'''
* '''Arçi dhe Njeriu i Shpellave'''
* '''Sabrina, Shoqe Përgjithmonë'''
* '''Inspektori Gaxhet, Çështja e Fundit'''
* '''Denis Çamarroku'''
* '''Aventurat e Nemos'''
* '''Makina e Kohës'''
* '''Zorro'''
* '''Madlina e humbur në Paris'''
* '''Ali Baba dhe 40'''
* '''Maçoku me Çizme'''
* '''Rrobat e reja të Perandorit'''
* '''Hansi dhe Patinat e Argjendta'''
* '''Hansel dhe Gretel'''
* '''Tre Derrkucët e Vegjël'''
* '''Rosaku i Vogël i Shëmtuar'''
* '''Princesha e Vogël'''
* '''Dyqani i Lodrave'''
* '''Konti i Monte Kristos'''
* '''Anastasia'''
* '''Jozefi'''
* '''Vajza e Xhunglës dhe Ishulli i Dinosaurëve'''
* '''Zanat'''
* '''Bota e Fshehtë e Arietës'''
* '''Ponio'''
* '''Kiki'''
* '''Pëshpërima e Zemrës'''
* '''Përralla nga Toka në Det'''
* '''Rikthimi i Maces'''
* '''Naruto Shippuden'''
* '''Pokemon Përgjithmonë'''
* '''Pokemon, Arkeusi dhe Xhevahiri i Jetës'''
* '''Pokemon, Mjeshtri Iluzionist'''
* '''Xhastin dhe Kalorësit Guximtarë'''
* '''Dragon Ball Z Beteja e Zotave'''
* '''Përbindëshat në Universitet'''
* '''Turbo'''
* '''Ylli i Kaleidos'''
* '''Dragon Ylli'''
* '''Hajdutët'''
 
== Ngjarje ==
* [[1786]] - Opera [[Martesa e Figarosë]] e kompozuar nga [[Mozart]] u shfaq për herë të parë në Burgtheatër të [[Viena|Vienës]]
* [[1902]] - Mendohet te jete krijuar Shoqata e Punetoreve ne Shkoder nga [[Shtjefën Ingrizi]]
Anonymous user