Dallime mes rishikimeve të "Oliver Kahn"

225 bytes added ,  3 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
{{Medal3rd|[[FIFA Kampionati Botëror i Futbollit|Kupa e Botës]]|[[Kampionati Botëror i Futbollit 2006|2006]]}}
}}
'''Oliver Kahn''' ka lindur në Karlsruhe të Gjermanisë më [[15 qershor]] [[1969]]. Ai ka luajtur në futboll si portier dhe ka korrur 24 fitore,madje mund të konsiderohet si portieri më i mirë i të gjithë kohërave.
 
== Referenca ==